DOKUMENTY STRATEGICZNE I WSPARCIE W UZYSKANIU DOFINANSOWANIA
Pomagamy samorządom w opracowaniu planów związanych z gospodarką niskoemisyjną i zaopatrzeniem w nośniki energii oraz przygotowaniu koncepcji monitorowania zużycia energii. Oferujemy JST do stosowania wypracowane przez nas rozwiązania i narzędzia pomagające w procesie zarządzania energią na szczeblu lokalnym.
ENERGOOSZCZĘDNE BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, SOCJALNE I KOMUNALNE
Oferujemy kompleksową obsługę projektową w zakresie budowy budynków energooszczędnych i pasywnych, a także termomodernizacji istniejących obiektów.
- projektowanie nowych budynków użyteczności publicznej oraz mieszkalnych
- termomodernizacja (w tym głęboka termomodernizacja) budynków
- modernizacja oświetlenia wewnętrznego oraz zewnętrznego
- audyty energetyczne budynków
-
budownictwo socjalne i komunalne
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
Oferujemy wsparcie w zakresie realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii. Doradzamy na poziomie strategicznym, finansowym oraz wykonawczym. W ramach oferowanych działań proponujemy:
- kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki dla instalacji PV o mocy od 30 KW
- opracowanie koncepcji funkcjonalno-użytkowej oraz technicznej realizowanej inwestycji,
- ocenę możliwych zysków energetycznych i ekonomicznych,
- analizę źródeł finansowania oraz wsparcie w zbilansowaniu finansowym inwestycji,
- pomoc przy przeprowadzeniu całej inwestycji,
- ocenę poprawności wykonania instalacji OZE oraz jej zgodności z dokumentacją projekową,
- monitoring uzyskanych efektów energetycznych i ekologicznych po realizacji inwestycji,
- audyty instalacji OZE wraz z pomiarem i monitoringiem pracy instalacji oraz wskazaniem działań modernizacyjnych.
TRANSPORT ZEROEMISYJNY
Jednostkom Samorządu Terytorialnego oferujemy:
- wsparcie w przygotowaniu strategii rozwoju elektromobilności
- wsparcie działań przedinwestycyjnych w zakresie zakupu taboru (transport miejski oraz kolej) napędzanego wodorem
- wsparcie działań przedinwestycyjnych w zakresie budowy stacji tankowania wodoru
SŁOŃCE DLA GMINY
Proponujemy program wspierający inwestycje w odnawialne źródła energii w budynkach administrowanych przez samorząd. Działania pilotażowe obejmą 10 instalacji fotowoltaicznych w różnych regionach Polski.
Finansowanie w formule ESCO - spłata inwestycji z wygenerowanych oszczędności.
BIAŁE CERTYFIKATY
Udzielamy naszym Klientom kompleksowego wsparcia w procesie pozyskiwania świadectw efektywności energetycznej, tzw. Białych Certyfikatów. Współpracujemy w tym zakresie również z Jednostkami Samorządu Terytorialnego np. przy przedsięwzięciach termomodernizacyjnych budynków publicznych oraz komunalnych.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze systemu „białych certyfikatów”. KAPE proponuje szeroką pomoc w zakresie identyfikacji przedsięwzięć o odpowiednim potencjale oszczędności energii, przygotowania audytów efektywności energetycznej oraz składania wniosków o wydanie świadectw efektywności energetycznej do URE.
INWESTOR ZASTĘPCZY
Oferujemy usługę pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego/Inżyniera Kontraktu FIDIC. Nasi inżynierowie i eksperci pomogą na każdym etapie inwestycji, od określenia celu i zakresu inwestycji, poprzez zapewnienie finansowania, wybór wykonawców, nadzór inwestorski, kończąc na odbiorach i rozliczeniu projektu z jednostką finansującą.
POZYSKIWANIE DOFINANSOWANIA
Łączymy wiedzę techniczną oraz ekonomiczną w celu optymalnego planowania przedsięwzięć oraz pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Pomagamy w znalezieniu potencjalnych źródeł finansowania inwestycji, dopasowanych do planowanego przedsięwzięcia oraz typu przedsiębiorstwa, a także doradzamy w stworzeniu optymalnego montażu finansowego inwestycji.
KAPE MONITORING
KAPE monitoring to system dla nowych i istniejących budynków służący do zbierania, monitorowania i analizy danych o zużyciu energii w budynkach. Właściciel czy zarządca budynków korzystając ze standardowej przeglądarki internetowej ma stały dostęp do informacji o monitorowanych mediach. Eksperci KAPE świadczą stałą pomoc poprzez analizowanie informacji oraz przygotowywanie i przekazywanie raportów z rekomendacjami działań przyczyniających się do zmniejszenia zużycia energii i poprawy komfortu użytkowania obiektów.
Współpracujemy z JST przy monitoringu budynków publicznych takich jak urzędy, szkoły, przedszkola.
KLASTRY ENERGII
KLASTER ENERGII jest to porozumienie pomiędzy różnymi podmiotami, dotyczące wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią.
Celem klastra energii jest rozwój energetyki rozproszonej opartej nie tylko o odnawialne, ale również konwencjonalne źródła energii, służący poprawie bezpieczeństwa energetycznego, poprawie środowiska naturalnego i wzmocnieniu lokalnej gospodarki.
DZIAŁANIA NIEINWESTYCYJNE
- szkolenia dla przedstawicieli Władz Lokalnych, mieszkańców oraz przedsiębiorców z zakresu poprawy efektywności energetycznej, wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz dostępnych źródeł dofinansowania przedsięwzięć z funduszy unijnych oraz krajowych,
- prowadzenie akcji informacyjno-edukacyjnych oraz konkursów promujących działania mające na celu ograniczenie zmian klimatu,
- monitoring i zarządzanie energią w gminach