AUDYT ENERGETYCZNY BUDYNKU
W Polsce zużywa się ponad 2 razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej niż w krajach Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Audyty energetyczne, które przeprowadzamy mają na celu zmianę tej dysproporcji.
PIERWSZY KROK DO ZMNIEJSZENIA ENERGOCHŁONNOŚCI BUDYNKU
Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie. Wykonaliśmy audyty energetyczne i/lub koncepcje kompleksowej modernizacji gospodarki energetycznej obiektów takich, jak: Budynków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, budynku Ministerstwa Gospodarki w Warszawie, Sanatorium Włókniarz w Busku Zdroju, kompleksu szpitalnego Szpitala Kardiologicznego w Aninie, jak również całościową analizę techniczną i wielowariantową koncepcję modernizacji stolarki okiennej budynku Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
- użyteczności publicznej,
- mieszkalnych,
- usługowych,
- produkcyjnch.
Audyt energetyczny budynku zawiera analizę ekonomiczno-energetyczną dla możliwych usprawnień w budynku wraz z wyborem optymalnego zakresu prac modernizacyjnych. Celem przeprowadzenia audytu jest zmniejszenie zużycia energii i kosztów eksploatacyjnych w budynku.


Audyt energetyczny budynku stanowi podstawę do ubiegania się o dofinansowanie przedsięwzięć termomodernizacyjnych z funduszy środowiskowych i programów strukturalnych, takich jak:
- programy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- programy Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- regionalne programy operacyjne,
-
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko,
- system białych certyfikatów.
Audyty obejmują wszystkie elementy, instalacje i urządzenia związane ze zużyciem energii w budynkach:
- przegrody zewnętrzne (ściany, dachy, stropodachy),
- okna,
- instalacje grzewcze,
- instalacje wentylacyjne,
- instalacje klimatyzacyjne,
- instalacje ciepłej wody użytkowej,
- oświetlenie,
- dźwigi osobowe i towarowe,
- zastosowanie wszelkich dostępnych źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, instalacje do spalania biomasy i inne dostępnie lokalnie odnawialne źródła energii),
- zastosowanie układów odzysku ciepła odpadowego,
-
zastosowanie niekonwencjonalnych źródeł energii i chłodu (kogeneracja i poligeneracja).
W ramach audytu wykonujemy również na życzenie Klienta analizy mocy zamówionych, badania kamera termowizyjną oraz pomiary jakości energii elektrycznej.