Ślad węglowy budynku – platforma FoCA - pierwszy krok
Spotkanie z ekspertem KAPE
Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl webinariów, który koncentruje się na kluczowych aspektach transformacji energetycznej, efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju. Nasze wydarzenia skierowane są do przedstawicieli sektora publicznego, samorządów, przedsiębiorstw oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych trendów i regulacji w dziedzinie energetyki i ochrony środowiska. Nasz cykl to idealne miejsce, aby zdobyć wiedzę i narzędzia potrzebne do skutecznego wdrażania nowoczesnych rozwiązań energetycznych w Polsce.
W trakcie spotkania "Ślad węglowy budynku – platforma FoCA - pierwszy krok" nasza ekspertka przedstawi:
- czym jest szacowanie śladu węglowego budynku,
- obowiązujące i nadchodzące regulacje,
- platforma FoCA – szacowanie wbudowanego śladu węglowego budynku w zakresie A1-A3.

Dr inż. Dorota BARTOSZ
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Ma ponad 20 letnie doświadczenie naukowo-badawcze i dydaktyczne związane z szeroko rozumianą efektywnością energetyczną budynków zdobyte na Politechnice Śląskiej. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji zagranicznych i krajowych. Prelegentka wielu konferencji i seminariów organizowanych w kraju i za granicą.
W ramach zrównoważonego budownictwa szczególnie związana z tematyką procesu dekarbonizacji budownictwa, cyrkularnością, oceną energetyczną i aspektów środowiskowych budynków (Life Cycle Assessment, LCA). Odpowiedzialna za merytoryczne aspekty realizowanych przez PLGBC projektów krajowych i międzynarodowych. Ambasadorka transformacji energetycznej sektora budownictwa. Autorka i koordynatorka pierwszego polskiego certyfikatu dla budownictwa mieszkaniowego ZIELONY DOM.
Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).
Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.