Rola samorządu w dążeniu do neutralności klimatycznej Europy 2050
Spotkanie z ekspertem KAPE
Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl cotygodniowych webinariów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde Spotkanie z ekspertem KAPE stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane.
Podczas spotkania „Rola samorządu w dążeniu do neutralności klimatycznej Europy 2050” nasz ekspert przedstawi między innymi następujące zagadnienia:
- efekty zmian klimatu i przesłanki UE,
- miasto/gmina regeneracyjna – kluczowe elementy,
- budowanie od dołu (lokalnie) bezpieczeństwa energetycznego.

Andrzej KASSENBERG
Instytut na rzecz Ekorozwoju
Współzałożyciel w 1990 r. Instytutu na rzecz Ekorozwoju i przez blisko 25 lata jego prezes, także współzałożyciel Fundacji Efektywnego Wykorzystania Energii. Prowadzi działalność naukową w zakresie zrównoważonego rozwoju specjalizując się w kwestiach energii i ochrony klimatu. Wykładał na wielu polskich i amerykańskich uniwersytetach. Współtwórca i pierwszy przewodniczący Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko przy b. Ministrze Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W latach 1991-95 i 1999-2000 był członkiem Rady ds. Środowiska i Zagadnień Społecznych przy Prezesie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W okresie 2009-15 był członkiem Rady Dyrektorów, a ostatnie trzy lata jej przewodniczącym, Regionalnego Centrum Środowiskowego dla Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnik obu Szczytów Ziemi – w Rio de Janeiro w 1992 r. i w Johannesburgu w 2002 r. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Naukowej Polskiej Akademii Nauk, został nagrodzony jako "Człowiek Polskiej Ekologii Roku 2005" oraz nagrodą specjalną Zielonego Orła z okazji stulecia „Rzeczpospolitej” z tytułem TYTAN i pionier polskiej ekologii. Autor lub współautor ok. 200 publikacji, raportów i materiałów fachowych.
Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).
Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Wspólnie możemy Więcej!
Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.