Raportowanie ESG – na czym polega, jak będą wyglądały polskie przepisy i jak się przygotować?

Spotkanie z ekspertem KAPE

Rejestracje są zamknięte

Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl webinariów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde Spotkanie z ekspertem KAPE stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane.

W trakcie spotkania „Raportowanie ESG – na czym polega, jak będą wyglądały polskie przepisy i jak się przygotować?” nasza ekspertka przedstawi: 

  • Obowiązki w obszarze raportowania zrównoważonego rozwoju,
  • Omówienie projektu ustawy, która ma na celu wdrożenie dyrektywy CSRD do polskiego porządku prawnego,
  • Zasady odpowiedzialności przewidziane w przypadku niewypełnienia obowiązków raportowych,
  • Zasady raportowania wynikające z ESRS,
  • Możliwości działań w zakresie intensyfikacji przygotowań do raportowania ESG.
EKSPERT

Weronika NALBERT

Wardyński i Wspólnicy sp.k.

Jest adwokatem w kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz współkoordynatorką zespołu ESG i zrównoważonego rozwoju. Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych dotyczących nierzetelnych oświadczeń środowiskowych (greenwashing) oraz doradza klientom tw obszarze dostosowania prowadzonej działalności do wymogów wynikających z regulacji z obszaru ESG, w tym w zakresie raportowania.  Zajmuje się prawem ochrony konkurencji i konsumentów, zarówno w ujęciu transakcyjnym, jak i procesowym. Doradza w sprawach dotyczących zbiorowych interesów konsumentów, kontroli koncentracji przedsiębiorców oraz praktyk ograniczających konkurencję. 

Prelegentka licznych konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym o tematyce zrównoważonego rozwoju. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych „Menedżer zrównoważonego rozwoju i ESG” realizowanych na Uniwersytecie WSB Merito. Członkini komitetu ESG w ramach Inter-Pacific Bar Association. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych oraz w organizacjach pozarządowych. 

Zaangażowana w działalność społeczną. Od 2019 r. pełni rolę wiceprezeski organizacji pozarządowej United Nations Association – Poland, w ramach której prowadzi liczne szkolenia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ukończyła pilotażowy kurs Key Essentials: The Sustainable Development Goals and the Law organizowany przez University of Cambridge. 

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE! 

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Data & czas
środa
22 maja 2024
11:00 12:00 Europe/Warsaw
Położenie

MS Teams (online)

--MS Teams (online)--
--MS Teams (online)--
Znajdź kierunek
Organizator

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Udostępnij

Odkryj co ludzie widzą i mówią o tym wydarzenia oraz dołącz do konwersacji.