Raportowanie ESG – na czym polega, jak będą wyglądały polskie przepisy i jak się przygotować?
Spotkanie z ekspertem KAPE
Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl webinariów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde Spotkanie z ekspertem KAPE stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane.
W trakcie spotkania „Raportowanie ESG – na czym polega, jak będą wyglądały polskie przepisy i jak się przygotować?” nasza ekspertka przedstawi:
- Obowiązki w obszarze raportowania zrównoważonego rozwoju,
- Omówienie projektu ustawy, która ma na celu wdrożenie dyrektywy CSRD do polskiego porządku prawnego,
- Zasady odpowiedzialności przewidziane w przypadku niewypełnienia obowiązków raportowych,
- Zasady raportowania wynikające z ESRS,
- Możliwości działań w zakresie intensyfikacji przygotowań do raportowania ESG.
Weronika NALBERT
Wardyński i Wspólnicy sp.k.
Jest adwokatem w kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz współkoordynatorką zespołu ESG i zrównoważonego rozwoju. Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych dotyczących nierzetelnych oświadczeń środowiskowych (greenwashing) oraz doradza klientom tw obszarze dostosowania prowadzonej działalności do wymogów wynikających z regulacji z obszaru ESG, w tym w zakresie raportowania. Zajmuje się prawem ochrony konkurencji i konsumentów, zarówno w ujęciu transakcyjnym, jak i procesowym. Doradza w sprawach dotyczących zbiorowych interesów konsumentów, kontroli koncentracji przedsiębiorców oraz praktyk ograniczających konkurencję.
Prelegentka licznych konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym o tematyce zrównoważonego rozwoju. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych „Menedżer zrównoważonego rozwoju i ESG” realizowanych na Uniwersytecie WSB Merito. Członkini komitetu ESG w ramach Inter-Pacific Bar Association.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych oraz w organizacjach pozarządowych.
Zaangażowana w działalność społeczną. Od 2019 r. pełni rolę wiceprezeski organizacji pozarządowej United Nations Association – Poland, w ramach której prowadzi liczne szkolenia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ukończyła pilotażowy kurs Key Essentials: The Sustainable Development Goals and the Law organizowany przez University of Cambridge.
Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).
Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.