Analiza śladu węglowego w organizacji
Webinar KAPE we współpracy z GSS Cert
Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. i GSS Cert o śladzie węglowym
Zapraszamy na bezpłatne kompendium wiedzy dotyczące tematyki śladu węglowego!
10 listopada 2022 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju CSRD (ang. Corportate Sustainbility Reporting Directive), która nakłada obowiązek sprawozdawczy ujawniania śladu węglowego w raportach ESG (niefinansowych). Ślad węglowy stanowi jeden z kluczowych wskaźników środowiskowych w tych opracowaniach.
Czym jest ślad węglowy? Jak dokonać obliczeń? Jak budować w organizacji strategię dekarbonizacji? Co to jest offsetowanie śladu węglowego? Jak offsetować emisje w zgodzie z przepisami unijnymi?
Na te inne pytania odpowiemy w trakcie webinaru, które KAPE S.A. organizuje wspólnie z partnerem GSS Cert. Start już 8 lutego o godzinie 11:00.
Program webinaru:
- 11:00-11:30 - Ślad węglowy i droga do neutralności klimatycznej
ekspert: Piotr Krysik (Ekspert ds. efektywności energetycznej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.) - Uwarunkowania prawne związane z obliczaniem śladu węglowego
- Metodyka obliczeń śladu węglowego
- Raportowanie śladu węglowego
- Budowa strategii neutralności klimatycznej
- 11:30 - 11:45 - Offsetowanie śladu węglowego
eksperci: Bartosz Podziewski (CEO GSS Cert) oraz dr Przemysław Pytlak (Radca prawny w GSS Cert) - Offset węglowy jako narzędzie realizacji strategii neutralności klimatycznej
- Zasady offsetowania (kompensowania) emisji w świetle dokumentów Komisji Europejskiej
- Uwarunkowania prawne korzystania z offsetów węglowych
- 11:45 - 12:00 - sesja Q&A
Poznaj naszych ekspertów!

Piotr KRYSIK
Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
Ekspert ds. efektywności energetycznej, audytor energetyczny, specjalista z zakresu modelowania energetycznego budynków w Dziale Budownictwa KAPE. Autor publikacji z zakresu inżynierii środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz wyceny nieruchomości. Prowadzący projekty z zakresu analizy śladu węglowego, ESG, taksonomii, ścieżki dojścia do naturalności klimatycznej, wyznaczenia standardów zielonego budynku.

Bartosz PODZIEWSKI
GSS Cert
CEO Green Savings Scheme S.A., mgr inż. Programowania komputerowego. Twórca projektu GSS Cert. Specjalista w projektowaniu, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów IT w branżach: produkcja, usługi, IT, klimat, środowisko, zdrowie.

dr Przemysław PYTLAK
GSS Cert
Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem Unii Europejskiej – ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących zasad udzielania pomocy publicznej oraz polityki klimatycznej.
Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).
Serdecznie zapraszamy!