Zielone obligacje – ramy prawne, proces emisji, alternatywy

Spotkanie z ekspertem KAPE

Rejestracje są zamknięte

Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl webinariów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde Spotkanie z ekspertem KAPE stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane.

W trakcie spotkania „Zielone obligacje – ramy prawne, proces emisji, alternatywy” nasza ekspertka przedstawi następujące zagadnienia: 

  • Czym są zielone obligacje i jaką pełnią funkcję,
  • Zalety i wady zielonych obligacji,
  • Emisja zielonych obligacji krok po kroku,
  • Green Bond Framework (Ramy Zielonych Obligacji) jako najważniejszy dokument zielonych obligacji,
  • Second Party Opinion – rola w procesie emisji, treść i proces uzyskiwania,
  • Zielone obligacje a zielony kredyt,
  • Obligacje i kredyty związane ze zrównoważonym rozwojem jako alternatywa dla zielonych instrumentów dłużnych.
EKSPERT

Roksana KAŁUŻNA-BAŁAZY

Kancelaria Prawna White & Case

Adwokat, absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i prawnik w praktyce Finansowania Dłużnego kancelarii prawnej White&Case. Koncentruje się na doradztwie prawnym przy finansowaniach dłużnych w formie kredytów i dłużnych instrumentów finansowych oraz zagadnieniach regulacyjnych dotyczących instytucji finansowych. Specjalizuje się w szczególności w regulacjach zrównoważonych finansów i ESG.

Brała udział w pionierskich transakcjach z zakresu zrównoważonych finansowań na rynku polskim, w tym emisjach zielonych obligacji i obligacji związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz sporządzaniu kredytów zielonych i związanych ze zrównoważonym rozwojem m.in.: doradztwo prawne w związku z pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej emisją obligacji związanych ze zrównoważonym rozwojem powiązanych z ratingiem ESG PKN Orlen S.A., doradztwo prawne w związku z emisjami zielonych obligacji przez Skarb Państwa, banki oraz spółki z sektora energii odnawialnej i sektora nieruchomości oraz doradztwo prawne w związku z kredytem związanym ze zrównoważonym rozwojem JSW S.A.

Wykładowca studiów podyplomowych i autor publikacji z zakresu ESG, członek ministerialnych grup roboczych ds. rozwoju rynku zielonych obligacji i taksonomii UE.

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE! 

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Data & czas
środa
13 marca 2024
11:00 12:00 Europe/Warsaw
Położenie

MS Teams (online)

--MS Teams (online)--
--MS Teams (online)--
Znajdź kierunek
Organizator

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Udostępnij

Odkryj co ludzie widzą i mówią o tym wydarzenia oraz dołącz do konwersacji.