Ślad węglowy w całym cyklu życia budynków w Polsce

Webinarium - grant ECF

Rejestracje są zamknięte

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza do udziału w webinarium na temat śladu węglowego w całym cyklu życia budynków. Webinarium odbędzie się 31 maja w godz. 10:00-12:30 na platformie MS Teams (online).

Program webinarium:

  • 10:00 - 10:15 - Powitanie Uczestników – dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz
  • 10:15 - 10:30 - Wyzwania dla sektora budownictwa w aspekcie polityki klimatycznej UE - Ilona Wojdyła
  • 10:30 - 10:50 - Przepisy prawne dot. śladu węglowego budynków w krajach UE i w Polsce – dr inż. Michał Pierzchalski
  • 10:50 - 11:10 - Analiza śladu węglowego budynku nowego oraz poddanego termomodernizacji - studium przypadku – Maja Koper, Piotr Zdanowski
  • 11:10 - 11:30 - Rekomendacje dot. polityki wdrażania przepisów w zakresie całkowitego śladu węglowego budynków w Polsce – dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz
  • 11:30 - 11:45 - Wypowiedź Przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju i Technologii
  • 11:45 - 12:30 - Dyskusja i zakończenie spotkania
EKSPERT

Dr hab inż. Arkadiusz WĘGLARZ

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. / Politechnika Warszawska

Doradca Zarządu ds. Gospodarki Niskoemisyjnej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, kilkudziesięciu opracowań technicznych i artykułów prasowych o tematyce budowlanej i efektywności energetycznej w gospodarce. Autor licznych ekspertyz dla: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Polskich Sieci Energetycznych, Ministerstwa Infrastruktury, NFOŚiGW. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za osiągnięcia w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie.

EKSPERT

Dr inż. Michał PIERZCHALSKI

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. / Politechnika Warszawska

Dyrektor Pracowni projektów budownictwa energooszczędnego KAPE, ekspert w zakresie budownictwa energooszczędnego i niskoenergochłonnego. Doktor inżynier architekt, certyfikowany europejski projektant Passive House (PHI), autor publikacji naukowych dotyczących budownictwa energooszczędnego, prośrodowiskowego. Specjalista w dziedzinie analizy śladu węglowego i energii wbudowanej z wykorzystaniem metody LCA (Life Cycle Assessment).

EKSPERT

Ilona WOJDYŁA

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Kierownik Projektu w Dziale Projektów i Ekspertyz KAPE S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu analiz energetycznych dla budynków, przygotowaniu opracowań dot. efektywności energetycznej, OZE, wyliczaniu śladu węglowego budynków oraz organizacji. Prowadząca szkolenia w tematyce efektywności energetycznej w budownictwie oraz liczenia śladu węglowego organizacji.

EKSPERT

Maja KOPER

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Specjalista w Dziale Projektów i Ekspertyz KAPE S.A. Specjalizuje się w wykonywaniu analiz energetycznych budynków, wyliczaniu śladu węglowego budynków oraz organizacji.

EKSPERT

Piotr ZDANOWSKI

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Specjalista w Dziale Projektów i Ekspertyz KAPE S.A. Specjalizuje się w wykonywaniu analiz energetycznych budynków oraz wyliczaniu śladu węglowego budynków.

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Serdecznie zapraszamy!

Fotografia pochodzi z serwisu https://www.ecolife.zone/

Data & czas
środa
31 maja 2023
10:00 12:30 Europe/Warsaw
Położenie

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
Polska
(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Znajdź kierunek
Organizator

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Udostępnij

Odkryj co ludzie widzą i mówią o tym wydarzenia oraz dołącz do konwersacji.