Kurs online "Raportowanie ESG w praktyce" - KAPE partnerem projektu
Raportowanie ESG - Współpraca z PFR

Krajowa Agencja Poszanowania Energii została partnerem kursu "Raportowanie ESG w praktyce" organizowanych przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. To kolejna odsłona współpracy między firmami zawierająca merytoryczne wsparcie w obszarze transformacji skierowane do dużych przedsiębiorstw. W ramach kursu eksperci KAPE opowiedzą "Jak monitorować ślad węglowy" oraz "Jak przygotować organizację do raportowania ESG?".

Kurs przybliża obecne standardy raportowania ESG oraz wskazuje dobre praktyki firm, które już wdrożyły raportowanie niefinansowe. Program powstał na bazie doświadczeń oraz wiedzy merytorycznej ekspertów z różnych organizacji, zajmujących się tematyką ESG.

Obowiązek raportowania ESG z czasem dotknie każdą polską firmę. Na ten moment proces ten może wydawać się odległy, nowe wymogi będą wymagały od firm m. in.: ustalenia nowych procesów czy rozpoczęcia zbierania danych. Podjęcie działań odpowiednio wcześniej, pozwoli przedsiębiorstwom, przygotować się do nowego obowiązku. Im wcześniej firma zacznie podejmować kroki ku zrównoważonemu rozwojowi i traktować go jako stały element działań biznesowych, tym szybciej ma szansę przekuć to w przewagę konkurencyjną. 

 
 

Obok ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. w przygotowaniu kursu „Raportowanie ESG w praktyce” udział  wzięli przedstawiciele m.in. Giełdy Papierów Wartościowych oraz przedsiębiorstwa z doświadczeniem i sukcesami w zakresie raportowania niefinansowego tj. Allegro, CIECH czy BNP Paribas. Kurs jest skierowany do przedstawicieli firm, które staną przed obowiązkiem sporządzenia raportu ESG, ale także do zainteresowanych tą tematyką. Na uczestników czekają praktyczne informacje i przykłady m.in:
  • Jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji?
  • Czym się kierować przy wyborze zaufanego przewodnika w raportowaniu ESG?
  • Jakie są narzędzia i rozwiązania cyfrowe wspierające proces raportowania ESG?
  • Jakie są najlepsze praktyki firm w tym obszarze?

Aby skorzystać z kursu online wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Na uczestników czekają 3 moduły tematyczne, które kończy test sprawdzający zdobytą wiedzę. Jego prawidłowe rozwiązanie pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.


 
 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!


Share this post
Eksperci KAPE zapraszają na warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji
Raportowanie ESG - Współpraca z PFR