Czy można termomodernizować zabytki? Dziedzictwo kulturowe wobec kryzysu klimatycznego

Spotkanie z ekspertem KAPE

Rejestracje są zamknięte


Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl webinariów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde "Spotkanie z ekspertem KAPE" stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane. 

W trakcie spotkania "Czy można termomodernizować zabytki? Dziedzictwo kulturowe wobec kryzysu klimatycznego" nasza ekspertka omówi następujące zagadnienia:

  • dziedzictwo kulturowe i zabytki, w szczególności wartości zabytkowe budynków, przestrzeni publicznej, zieleni,
  • system ochrony zabytków w Polsce, w tym kiedy i jak kontaktować się z konserwatorem aby doprowadzić zamiar inwestycyjny do szczęśliwego końca,
  • głęboka termomodernizacja budynków zabytkowych – jak się do niej zabrać, na co zwrócić uwagę?
EKSPERT

Maria Badeńska-Stapp

Narodowy Instytut Dziedzictwa

Historyk sztuki i pedagog, w latach 2012-2021 Miejski Konserwator Zabytków w Żyrardowie, pracownik państwowej służby ochrony zabytków z kilkunastoletnim stażem. Prowadzi szkolenia, prezentacje, warsztaty. Współtworzyła Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, zaangażowana w modelową rewitalizację miasta. Współautorka opracowania Ministerstwa Rozwoju "Rola dziedzictwa kulturowego w Rewitalizacji" z 2018 r. oraz "Dziedzictwo kulturowe w rewitalizacji. Praktyczny poradnik." W latach 2017-2020 prowadziła projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury dot. roli kultury w procesie rewitalizacji. Od 2021 r. koordynator Centrum Kompetencji ds. rewitalizacji w Narodowym Instytucie Dziedzictwa, pełni obowiązki kierowniczki Działu Zarządzania Dziedzictwem i Analiz Wpływu Zmian Klimatu na Dziedzictwo i koordynuje pracę Zespołu ds. zmian klimatu.


Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE! 

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.Data & czas
środa
11 października 2023
11:00 12:00 Europe/Warsaw
Położenie

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
Polska
(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Znajdź kierunek
Organizator

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Udostępnij

Odkryj co ludzie widzą i mówią o tym wydarzenia oraz dołącz do konwersacji.