Spotkanie z ambasadorem Ukrainy w Polsce
Projekt E-ETAP

Przedstawiciele KAPE S.A. wzięli udział w spotkaniu z Jego Ekscelencją Wasylem Zwaryczem, Nadzwyczajnym Pełnomocnym Ambasadorem Ukrainy w Polsce. Spotkanie odbyło się 2 września br. w Warszawie z okazji 31 rocznicy niepodległości Ukrainy. Organizatorem była Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Naszą Agencję reprezentował dr inż. Roman Babut Doradca Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej, który podczas krótkiego wystąpienia w ramach sesji plenarnej przekazał list gratulacyjny KAPE S.A. oraz informację o realizacji projektu E-ETAP, w ramach którego wyszkolono ponad 400 audytorów energetycznych dla budownictwa  w latach 2019-2021. 


Pan Wasyl Zwarycz Nadzwyczajny Pełnomocny Ambasador Ukrainy w Polsce przyjął list gratulacyjny od Zarządu i Pracowników KAPE S.A.
przekazany przez dra inż. Romana Babuta

Dr Babut zwrócił uwagę Ambasadora na szczególnie duży potencjał grupy 60 zaawansowanych ekspertów, którzy odbyli szkolenie w Warszawie i mieli okazję zapoznać się z termomodernizacją budynków mieszkalnych wg europejskich standardów. Część z nich przebywa obecnie na froncie wojennym lub służy w służbach obrony terytorialnej. Ich potencjał powinien zostać wykorzystany do odbudowy ukraińskich miast po zakończeniu działań wojennych lub odpowiednio wcześniej. Ambasador wyraźnie zainteresował się projektem i zaprasza do dalszej współpracy.  W bezpośredniej rozmowie Roman Babut wyraził nadzieję, że JE Ambasador będzie miał możliwość odwiedzenia Agencji i bliższego się zapoznania z naszym doświadczeniem oraz działalnością w zakresie poprawy efektywności energetycznej w obszarze budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.

W spotkaniu, trwającym blisko 3 godziny, uczestniczyło około 100 przedstawicieli z firm członkowskich PUIG, której KAPE S.A. jest członkiem od 2019 roku.


Wśród uczestników spotkania była obecna delegacja z kilku oblasti Ukrainy, a wśród nich Diana i Wiktor,
z którymi realizowaliśmy projekty w Charkowie i okolicznych hromadach.


Share this post
Obliczanie śladu węglowego organizacji - zapisz swoją firmę na warsztaty z KAPE
Raportowanie ESG