WYSOKOSPRAWNA KOGENERACJA/TRIGENERACJA

Optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw w zakresie redukcji kosztów energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu

Skontaktuj się z nami

OFERTA

Oferujemy kompleksową usługę dla przedsiębiorstw, od doboru najlepszego z dostępnych rozwiązań, finansowanie, dostawę urządzeń, uruchomienie aż po eksploatację układu wysokosprawnej kogeneracji. Na każdym etapie inwestycji oraz późniejszej eksploatacji układu zapewniamy profesjonalne doradztwo i wsparcie.

Klienci poszukują rozwiązań, które zapewnią im tanią energię. Nie zawsze oznacza to konieczność posiadania czy eksploatacji własnego źródła energii elektrycznej i ciepła. KAPE oferuje budowę, finansowanie inwestycji oraz dostawę do Klienta energii elektrycznej, ciepła, a w przypadku układu trigeneracyjnego również chłodu.

ROLA KAPE

KAPE może pełnić następujące role:

  • inwestora oraz późniejszego operatora agregatu kogeneracyjnego, rozliczającego się z Klientem jedynie za dostarczoną energię,
  • inwestora zastępczego, prowadzącego inwestycję w imieniu Klienta,
  • niezależnego doradcy na każdym z etapów inwestycji, od planowania, przez dobór optymalnych urządzeń aż po budowę i rozruchu.

KORZYŚCI

Kogeneracja to stałe i stabilne źródło energii elektrycznej, ciepła, a w przypadku układu trigeneracyjnego również chłodu. Oszczędność kosztów za te media gwarantowana jest już od pierwszego roku eksploatacji.

Dzięki istniejącym mechanizmom wsparcia, inwestycja w wysokosprawną kogenerację zwraca się w okresie nie dłuższym niż 5 lat.

Jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła charakteryzuje się znacząco niższą emisją zanieczyszczeń w porównaniu do wytwarzania rozdzielonego. Inwestycja w kogenerację to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również ochrona środowiska.

O szczegóły zapytaj naszych doradców